AJAX (англ. Asynchronous Javascript and XML) - спосіб побудови призначених для користувача web-додатків за допомогою фонового обміну інформацією браузера з сервером. Термін AJAX позначив Джессі Джеймс Гаррет в 2005 році. Першими додатками, що використовують дану технологію, став сервіс карт Google Maps і поштовий клієнт Gmail.

Використання AJAX для розкрутки сайту дозволяє поліпшити його юзабіліті (додатки стають більш зручними і швидкими для відвідувачів), функціональність і зовнішній вигляд сторінок.

Принцип роботи

AJAX базується на технології звернення до сервера без перезавантаження сторінки (XTMLHttpRequest, створення дочірніх фреймів або тега script) або використанні DHTML, що дозволяє динамічно змінювати вміст. Формат передачі даних - XML ​​або JSON. AJAX можна реалізувати в різних мовах програмування: PHP, Ruby on Rails, ASP.NET і інших. У коді web-сторінок широко використовується JavaScript для прозорого обміну даними клієнта з сервером. Користувачі взаємодіють зі стандартними HTML елементами, динамічну поведінку яких описується на JavaScript.

Переваги

Для просування сайту застосування AJAX має ряд переваг:

  • економія трафіку користувача (замість оновлення всієї сторінки, завантажується її невелика змінилася частина);
  • зниження навантаження на сервер. Наприклад, на сторінці особистих повідомлень форуму при виділенні користувачем прочитаних листів сервер вносить зміни в БД і відправляє скрипту клієнта відповідь про виконання операції без повторного створення сторінки і її передачі;
  • прискорення реагування інтерфейсу на команди користувача.

Недоліки

При пошукової оптимізації сайту враховують такі недоліки AJAX:

  • не завжди можлива інтеграція зі стандартним набором інструментів браузера. Так як інтернет-оглядачі не реєструють в історії переходи по сторінках, не можна скористатися кнопкою «Назад». У деяких випадках немає можливості додати в закладки потрібний матеріал;
  • контент, що завантажується динамічно, не доступний пошуковим системам, тому необхідно забезпечити альтернативний доступ до вмісту ресурсу;
  • неправильний облік статистики переміщення користувача по сайту;
  • ускладнення контролю цілісності типів і форматів, так як процеси форматування даних частково переносяться на сторону клієнта;
  • в браузері користувача повинен бути включений JavaScript.

Альтернативою AJAX виступають Java-аплети, JavaFX, технології ActionScript 3, Flash Remoting, Adobe Flex, складові технологічну основу Rich Internet Applications від Macromedia, і Silverlight від корпорації Microsoft.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.