Алгоритм - це сукупність математичних формул і факторів, на підставі яких пошукова система привласнює сайтам рейтинг і визначає релевантність сторінок відповідно до запитів користувачів.

Кожна пошукова система використовує свій власний алгоритм. Зазвичай формула ранжирування змінюється не рідше ніж 3 рази на рік.

Перші алгоритми Яндекс

Офіційне анонсування пошукової системи Yandex.Ru було вироблено на виставці Softool 23.09.1997. Перші алгоритми дозволяли здійснювати перевірку унікальності і враховували морфологію російської мови. Пізніше пошукова система Яндекс стала видавати на запит користувача сайти, що відповідають уведеним ключовим словам. Одними з перших алгоритмів стали 8 sp 1 і Гості з минулого, які ознаменували початок використання фільтрів для боротьби з покупними посиланнями.

Історія розвитку

Починаючи з травня 2008 року, Яндекс став називати алгоритми за принципом гри в міста. Першим серед них став Магадан. Всі нові алгоритми також отримували імена міст, а назва кожного наступного починалося з останньої букви попереднього:

Магадан - Знахідка - Арзамас - Снежинськ - Конаково

Магадан

Создан 16 травня 2008 року. Основні зміни були покликані звести до мінімуму вплив комерційного просування сайтів на результати видачі. Були запущені фільтри на зовнішні посилання і введений фактор довіри до ресурсів. В результаті успішна розкрутка сайтів істотно не змогла. Новий алгоритм дозволив поліпшити пошук по ряду параметрів.

  • Яндекс став враховувати транслітеровано і перекладені імена URL.
  • Підвищилася точність розпізнавання географічних назв, прізвищ.
  • Був оптимізований процес перевірки унікальності текстів.

Знахідка

Бета-версія алгоритму запущена 9 липня 2008 року, підсумкова заробила 11 вересня 2008 року. Головною особливістю Знахідки стала реалізація нового підходу до машинного навчання:

  • зміна обліку стоп-слів - підвищилася якість ранжирування по запитах, що містить стоп-слова;
  • розширення тезауруса за рахунок використання автоматичного аналізу проіндексованого тексту.

Запуск алгоритму значно спростив пошукову оптимізацію і просування нових сайтів.

Арзамас

Алгоритм був запущений 10 квітня 2009 року. Головним нововведенням став облік місцезнаходження користувача, стали відрізнятися результати пошуку по одним і тим же запитах в різних регіонах. В Арзамасі був вперше реалізований алгоритм зняття омонімії (видача документів тільки з формами потрібного слова); поліпшена загальна формула ранжирування.

Снежинськ

Відкрито 17 листопада 2009 року. Головним нововведенням в Снєжинську стало використання алгоритму машинного навчання MatrixNet, який в кілька разів збільшив кількість факторів, що враховуються при ранжируванні.

Конаково

Випущений 22 грудня 2009 року. Головна зміна - розширене локальне ранжування, яке дозволило враховувати при формуванні запитів геофактор, що включає 1250 міст.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.