CMS (англ. Аббр. Від Content Management System) - програмне забезпечення, призначене для створення, організації структури, редагування і управління веб-сайтом. Також використовуються терміни - CMS-движок, движок.

Принцип роботи

CMS-движки дають можливість додавати і редагувати контент сайту, не змінюючи внутрішній механізм організації та виведення сторінок. Умовно CMS розділена на два сховища інформації: для баз даних з контентом сторінок і елементів візуалізації, що дозволяють показувати вміст сайту відвідувачам (графічні елементи, шаблони і т.д.).

Для зручної роботи з інформаційним наповненням сайту більшість двигунів мають інструменти візуального редактора (WYSIWYG) - програму, яка створює HTML-код з полегшує для користувача форматування тексту розмітки. Тому в процесі роботи з текстом відразу видно кінцевий результат.

Цілі використання

CMS призначена для самостійного наповнення сайту контентом без залучення технічних фахівців. Щоб використовувати движок спеціальні знання програмування і веб-технологій, як правило, не потрібні (але для роботи з системою управління сайтом потрібно освоїти її принципи та детально вивчити інструкцію з експлуатації CMS).

Класифікація CMS

Двигуни класифікуються за кількома критеріями.

По виду ліцензій розрізняють:

  • відкриті CMS. Мають відкритий вихідний код, доступний користувачам для перегляду, редагування, вивчення і створення нового програмного забезпечення на його основі (наприклад, Wordpress, Drupal, Joomla);
  • пропрієтарні (або закриті) движки. Ці програми, як правило, платні - приватна власність їх правовласників і творців. Вихідний код таких движків закритий для вивчення, перегляду, модифікації та редагування (наприклад, Microsoft SharePoint Server, UlterSuite CMS, Site Sapiens ECMP).

За способом роботи шаблону розрізняють двигуни:

  • з автономної обробкою даних. Призначені для створення статичних сайтів.
  • інтерактивні CMS. Призначені для створення динамічних сайтів.
  • гібриди. Поєднують функції автономних і інтерактивних двигунів.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.