Ефективність розкрутки сайту безпосередньо залежить від його доменного імені, тобто адреси в інтернеті. Розрізняють домени першого, другого, третього рівня і нижче. Для комерційних ресурсів (сайтів компаній, інтернет-магазинів та ін.) Вибирають домени першого рівня. Вони підрозділяються на географічні (.ru, .ua, .us і т.д.) і тематичні (.com, .info, .net і т.д.).
Вибір доменної зони
Компанії, що орієнтуються на російських користувачів, вибирають зону ru, для роботи на міжнародному ринку - com, net. Якщо необхідно акцентувати увагу на діяльності компанії (фонди, наукові установи), використовують зони edu, org та інші. Пошукова система Яндекс швидше індексує сайти в зоні .ru, Google - в .ru і com.
Вибір доменного імені
- Наявність ключового слова. При реєстрації доменного імені є можливість використовувати в ньому ключове слово, за яким буде виконуватися пошукова оптимізація сайту, наприклад, kvartira.ru для ресурсу агентства нерухомості. Наявність ключового слова в імені домену збільшує релевантність кожної сторінки щодо всіх містять дане слово запитів.
- Доменне ім'я повинне бути вільним. Перевірити це можна двома шляхами: ввести цікавить назва в рядок браузера або за допомогою будь-якого WHOIS-сервера (додатково надає дані про власника, термін реєстрації тощо).
- Ім'я повинно бути коротким, лаконічним і легко запам'ятовується. По можливості використовують назву торгової марки (Philips.ru), компанії (Gazprom.ru) або слово, що характеризує діяльність фірми (auto.ru). Просте доменне ім'я формує позитивний імідж організації, полегшує користувачам пошук сайту, збільшує кількість повторних відвідувань, його легко повідомити клієнтам або партнерам по телефону або використовувати на медіаносіях (в ЗМІ, корпоративних буклетах, на візитках і т.д.). Домен не повинен містити складних в написанні латиницею букв «ж», «ч», «щ», «ю», «ї» та інших, а також однозначно сприйматися на слух. При перекладі на англійську мову ім'я не повинно мати негативного забарвлення.
Реєстрація домену
Доменне ім'я повинне належати власнику веб-сайту. Якщо в процесі просування сайту доведеться міняти хостинг, досить буде внести відповідні коригування в базу даних служби, що надала домен. URL залишиться колишнім в пошукових системах, каталогах, на тематичних ресурсах, форумах, що посилаються на цю адресу. Для покупки домену необхідно укласти договір з реєстратором (nic.ru, r01.ru і ін.), Заповнивши анкету і надавши необхідні документи. Ім'я купується на рік. Після закінчення терміну договір можна продовжити.