Дампед ранк (дослівно від англ. Dumped rank - скинутий ранг) - це коефіцієнт, що показує ступінь зменшення передачі можливого ваги посилання. За замовчуванням dumped rank дорівнює 0,85, якщо присутній взаємна посилання, то знижується до 0,5. Позначається буквою d.

Коефіцієнт дампед ранк є змінною в формулі розрахунку ваги посилання, який обчислюється з урахуванням ваги донорської сторінки і числа посилань на цій сторінці.

Контрольний вагу розраховується за формулою: (V/N) * d, де V - вага сторінки, N - число посилань на сторінці, d - дампед ранк.

Сенс поняття «дампед ранк»

Пошукова система Google розраховує PageRank за допомогою імовірнісної моделі. Наприклад, користувач, заходячи в мережу, може почати переглядати сайти з будь-якої сторінки. В процесі подальшого серфінгу він або переходить з якої-небудь випадкової посиланням на сайті, або все починає заново. Ця ймовірність переходу оцінюється за допомогою коефіцієнта, рівного 0,85, т. д. З точки зору пошукової системи все посилання між собою рівні. Наступні переходи на це значення не впливають.

PageRank будь-якої сторінки - це допущення, що її відвідають. Чим вище PR, тим ця вірогідність більше, тому користувачі будуть частіше заходити на дану сторінку. У сторінки з низькому PageRank менше шансів бути відвідується, але ймовірність цього все одно є.

Виходячи з вище сказаного, PR окремої сторінки - це сума PR всіх сторінок, які розмістили посилання на який-небудь документ. Отриманий вага множиться на коефіцієнт 0,85, так як існує ймовірність, що користувач покине цю сторінку і перейде на інший сайт. Щоб враховувати це, і був введений параметр дампед ранк.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.