Гестбук або гостьова книга (дослівно з англ. Guestbook) - реєстраційна система, за допомогою якої відвідувачі сайту можуть залишати свої коментарі (напуття, побажання, невдоволення, критику, подяку і т. Д.); популярний спосіб зворотного зв'язку в мережі Інтернет в кінці 90-х.

Огляд системи

Гестбук, як правило, являє собою програму, написану на скриптових мовах програмування Perl, ASP, Python або PHP. Основна функція гостьової книги - відправлення повідомлень. Сучасні Гестбук забезпечують можливість попередньої модерації повідомлень, виконання повнофункціонального пошуку, роботи з текстом в візуальному редакторі.

Особливості роботи

Більшість Гестбук дозволяє користувачам залишати повідомлення без реєстрації і створення аккаунта.

Спам в гостьовій книзі

До недавнього часу через спамерів гостьові книги мало відрізнялися від віртуальних дощок оголошень. У них користувачі безкоштовно розміщували рекламні посилання. Завдяки розвитку інтернет-технологій, з'явилися програми для захисту від автоматичного спаму. Така система премодерації дає можливість перевірити всі повідомлення в ручному режимі перед розміщенням на сайті.

Якщо у власника сайтів немає часу на ручну фільтрацію повідомлень, можна встановити заборону на додавання посилань через гостьову книгу, а також закрити її від індексації (спамерам не потрібні посилання, які не індексуються пошуковими системами).

Завдання гостьової книги

Основне призначення Гестбук - зворотний зв'язок з відвідувачами: власники сайту можуть отримувати об'єктивні відгуки від своєї аудиторії. Крім того, гостьова книга позитивно впливає на імідж і репутацію компанії. Коментарі клієнтів, як позитивні, так і негативні (якщо на них відповідає адміністрація сайту), свідчать про те, керівництво оперативно реагує на думки і запитання користувачів. Якщо в гостьової книги є свіжі записи (наприклад, місячної або тижневої давності), відвідувачі розуміють, що сайт регулярно оновлюється, а значить, інформація про ціни, рекламні пропозиції і т. Д., Розміщена в основних розділах, є актуальною.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.