Гестбук або гостьова книга (дослівно з англ. Guestbook) - реєстраційна система, за допомогою якої відвідувачі сайту можуть залишати свої коментарі (напуття, побажання, невдоволення, критику, подяку і т. Д.); популярний спосіб зворотного зв'язку в мережі Інтернет в кінці 90-х.
Огляд системи
Гестбук, як правило, являє собою програму, написану на скриптових мовах програмування Perl, ASP, Python або PHP. Основна функція гостьової книги - відправлення повідомлень. Сучасні Гестбук забезпечують можливість попередньої модерації повідомлень, виконання повнофункціонального пошуку, роботи з текстом в візуальному редакторі.
Особливості роботи
Більшість Гестбук дозволяє користувачам залишати повідомлення без реєстрації і створення аккаунта.
Спам в гостьовій книзі
До недавнього часу через спамерів гостьові книги мало відрізнялися від віртуальних дощок оголошень. У них користувачі безкоштовно розміщували рекламні посилання. Завдяки розвитку інтернет-технологій, з'явилися програми для захисту від автоматичного спаму. Така система премодерації дає можливість перевірити всі повідомлення в ручному режимі перед розміщенням на сайті.
Якщо у власника сайтів немає часу на ручну фільтрацію повідомлень, можна встановити заборону на додавання посилань через гостьову книгу, а також закрити її від індексації (спамерам не потрібні посилання, які не індексуються пошуковими системами).
Завдання гостьової книги
Основне призначення Гестбук - зворотний зв'язок з відвідувачами: власники сайту можуть отримувати об'єктивні відгуки від своєї аудиторії. Крім того, гостьова книга позитивно впливає на імідж і репутацію компанії. Коментарі клієнтів, як позитивні, так і негативні (якщо на них відповідає адміністрація сайту), свідчать про те, керівництво оперативно реагує на думки і запитання користувачів. Якщо в гостьової книги є свіжі записи (наприклад, місячної або тижневої давності), відвідувачі розуміють, що сайт регулярно оновлюється, а значить, інформація про ціни, рекламні пропозиції і т. Д., Розміщена в основних розділах, є актуальною.