DMOZ або ODP (Open Directory Project) - найбільший каталог сайтів в Інтернет. Дані з нього копіюються більш ніж 300 іншими ресурсами, в тому числі пошуковою системою Google. Тому додавання сайту в DMOZ підвищує його PR і тИЦ. Як наслідок, виявляється позитивний вплив на ефективність інтернет-реклами.
Історична довідка
DMOZ був створений в 1998 році для систематизації найбільш інформативних і якісних web-сайтів. На сьогоднішній день в каталозі описано понад 4,5 мільйони ресурсів, кількість тематичних розділів перевищує 700, мовних - 80 (більш 90 знаходяться в розробці). Наповненням ODP на добровільних засадах займаються понад 80 тисяч редакторів (в російській сегменті - більше 300).
Вимоги до сайтів
Щоб потрапити в каталог DMOZ, ресурс повинен відповідати ряду критеріїв, які також корисні для розкрутки сайту з точки зору юзабіліті:
- містити унікальну інформацію, давати нові відомості користувачам інтернет по темі розділу,
- бути повністю закінченим (відсутність порожніх сторінок, непрацюючих посилань, помилок 404 і т.д.),
- регулярно оновлюватися (актуальні новини, що вийшли закони, ГОСТи і т.д.),
- мати привабливий дизайн, зрозумілу і зручну навігацію,
- справно працювати (бути постійно доступним, швидко завантажуватися),
- заслуговувати довіри (надавати користувачам контактні дані відповідальних за сайт осіб, джерела інформації і т.д.).
У DMOZ заборонено додавати:
- протизаконні сайти, що закликають до насильства або обманюють відвідувачів,
- дзеркала (ресурси, що копіюють вже розміщений в мережі контент),
- сайти з великою кількістю банерів та іншої реклами,
- аффіліатов (повторюється інформація з сайтів-партнерів),
- сателіти,
- редіректи,
- сайти мережевого маркетингу і сервери поштових розсилок.
Подача заявки
Сайти додаються в DMOZ на безкоштовній основі. В першу чергу необхідно визначити тематичний розділ ресурсу. Чим більшу вкладеність він має, тим вище ймовірність прийняття заявки. Якщо сайт відповідає відразу декільком категоріям, вибирається найбільш близька за тематикою.
В обраному підрозділі необхідно перейти за посиланням «Запропонувати URL» і заповнити реєстраційну форму, що містить наступні поля:
- URL сайту (його основний, постійно доступний адресу);
- заголовок (коротка назва сайту з 2-3 слів). Не можна використовувати заголовні букви, транслит, невідомі абревіатури, рекламні слогани, html;
- опис з 20-30 слів, лаконічно висвітлюють зміст сайту для полегшення пошуку користувачам. Це повинен бути грамотний, логічний текст. Не рекомендується перераховувати поспіль вибрані для пошукової оптимізації сайту ключові слова або писати гасло, що закликає до покупки;
- e-mal (працює).
Заявка розглядається необмежену кількість часу. Щоб дізнатися, доданий чи сайт в каталог, необхідно перевіряти обрану категорію в міру її оновлення (дата вказується внизу сторінки розділу).