Лінкатори називається система автоматичного обміну посиланнями. Вона являє собою контрольний каталог, який за допомогою спеціального скрипта дозволяє зробити процес обміну посиланнями повністю автоматичним.
Принцип роботи
Власник сайту здійснює реєстрацію посилання на свій веб-сайт в каталозі лінкатори і розміщує його у себе на ресурсі. Таким чином на сторінках розміщуються посилання на всі зареєстровані сайти. Власник автоматично отримує посилання на веб-сайт з тих же джерел.
Участь сайту в системі лінкатори дозволяє збільшити зовнішню кількість посилань. На ресурс посилається велика кількість майданчиків, що позитивно впливає на ранжирування посилань і підвищує ефективність пошукового просування.
Переваги та недоліки лінкаторов
У порівнянні іншими системами обміну посиланнями лінкатори характеризується мінімальними тимчасовими і фінансовими витратами, а також швидким ефектом. Але після установки коду на сайті розміщується велика кількість посилань на інші веб-ресурси, які можуть бути як тематичними, так і ставитися до зовсім іншої галузі знань. В результаті сайт перетворюється в лінкопомийку і може потрапити під фільтри пошукових машин.
Крім того, використання лінкаторов ефективно тільки для просування середньо- і низькочастотних пошукових запитів. Для попадання сайту в ТОП-3 по високочастотним запитам необхідні посилання з якісних майданчиків-донорів.
Платні лінкатори
Реєстрація сайту в платних лінкатори має ряд переваг:
- такі лінкатори, на відміну від безкоштовних, не вимагають встановлювати код і розміщувати на сторінках сайту каталог з посиланнями, тому освіти лінкопомийок можна уникнути;
- зворотні посилання ведуть тільки з ресурсів аналогічної тематики;
- для розміщення посилань можна відбирати ресурси за показниками PageRank і ТИЦ;
- можна отримувати додатковий дохід завдяки участі в реферальной програмі.