SEO-фахівці можуть повністю контролювати тільки процес пошукової оптимізації сайту (роботу з внутрішніми чинниками). Вплив на зовнішні фактори, що впливають на позиції ресурсу, здійснюється опосередковано - через обмін або купівлю посилань з тематичних майданчиків. Такі лінки нестабільні: майданчик-донор може закритися, піддатися пошукової пессимізації або прибрати посилання з яких-небудь причин. Без якісних зовнішніх беклінков просування сайту в ТОП по високочастотним запитам неможливо. У такій ситуації для досягнення результату, який можна спрогнозувати, застосовується створення мережі сателітів - сайти, які посилаються на основний ресурс, збільшуючи його тИЦ і PR.

Види мереж

Розрізняють такі типові структури мереж сайтів.

  • У центрі знаходиться основний сайт, на який посилаються допоміжні. Для підвищення позицій сателітів у видачі проводиться пошукова оптимізація їх сторінок. Потім посиланнями з допоміжних сайтів просувають головний по відповідних запитах і передають йому частину отриманих тИЦ і PR.
  • Структура подібна попередньої, але сателіти додатково облінкований між собою. Загальна вага посилань, що передається основного ресурсу, в такій моделі нижче, але з'являється додатковий трафік з сателітів, які просувають один одного по вибраних запитах.
  • Головний сайт розташований на вершині піраміди. Сателіти першого рівня посилаються на основний ресурс, другого рівня на перший і т.д. Кількість сайтів подальшого рівня може зростати в будь-який прогресії. У такій структурі тИЦ і PR сателітів з кожним рівнем збільшуються, концентруючись на просувати сайті. Вага посилань з веб-сайтів першого рівня найбільшою для всієї мережі.
  • Різновид попередньої моделі, де всі сайти мережі посилаються на основний і один одного. Кількість зовнішніх посилань на головний ресурс на порядок більше.

Побудова мереж сайтів

Непрофесійно побудована мережа сателітів може бути сприйнята пошуковими системами як спам. В результаті відбувається бан сателітів і основного ресурсу (видалення з індексації) або песимізація (зниження позицій у видачі). Для ефективної розкрутки сайтів мережу вибудовують за такими правилами:

  • кожен сателіт позиціонується на ринку окремо, має свою цільову аудиторію, товари або послуги,
  • допоміжні сайти просуваються по різним запитам і не перетинаються один з одним у видачі,
  • сателіти наповнюються унікальним, цікавим і корисним для користувачів контентом.

Такий спосіб розкрутки сайту може використовуватися, наприклад, для просування інтернет-магазину побутової техніки. Головний ресурс просувається по загальним запитам (побутова техніка), а сателіти по середньочастотним (холодильники, комп'ютери і т.д.) і / або низькочастотних (нетбуки Asus, праски Tefal і ін.).

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.