Мова сценаріїв (або скриптова) - це мова програмування, який розроблений для запису послідовностей операцій ( «сценаріїв»), що виконуються на своєму комп'ютері. Раніше називався мовою пакетної обробки.

Сценарій або скрипт - це програма, яка автоматизує задачу. Без скрипта користувачеві б довелося її виконувати вручну за допомогою інтерфейсу програми.

Скрипти використовують для розкрутки сайту в наступних цілях:

  • для розширення функціоналу ресурсу;
  • для автоматичного обміну посиланнями;
  • для виконання робіт з пошукової оптимізації;
  • для збору статистики, аналізу позицій сайту і т.д.

Переваги

Щоб створити власні розширень мову сценаріїв зручний в ряді випадків:

  • безпеку. Скриптова мова забезпечує программируемость без ризику дестабілізації системи. Скрипти НЕ компілюються, а інтерпретуються. Тому неправильно написана програма виведе діагностичне повідомлення, не викликаючи падіння системи;
  • наочність. Мова сценаріїв використовується, якщо необхідний виразний код. Концепція програмування в скриптовій мовою може кардинально відрізнятися від основної програми;
  • простота. Код має власний набір програм, тому один рядок може виконувати ті ж операції, що і десятки рядків на звичайній мові. Тому для написання кодів не потрібно програміст високої кваліфікації;
  • кроссбраузерность. Скриптові мови програмування орієнтовані на кроссбраузерность. Наприклад, JavaScript може виконуватися браузерами практично під всіма сучасними операційними системами.

Класифікація

Залежно від швидкодії розрізняють мови сценаріїв попередньо компільовані (наприклад, широко використовуваний для створення і просування сайтів Perl) і динамічного розбору (command.com, sh). Перші транслюють програму в байт-код, який потім виконують. Мови динамічного розбору зчитують інструкції з файлу програми мінімально необхідними блоками, які виконують, не читаючи, подальший код.

Виділяють такі типи скриптових мов:

  • універсальні: Forth, AngelScript, Perl, PHP, Python, Tcl (Tool command language), Squirrel, REBOL, Ruby, AutoIt, Lua;
  • вбудовані в прикладні програми: VBA, UnrealScript, AutoLISP, Emacs Lisp, Game Maker Language, MQL4 script, ERM;
  • командні оболонки: sh, AppleScript, bash, csh, ksh, JCL, cmd.exe, command.com, REXX, Visual Basic Script;
  • вбудовуються: Guile, Script.NET, ActionScript, Lingo (використовується в редакторі Director), Sleep, браузерні Jscript і JavaScript.

Деякі додатки мають вбудовану можливість розширення сценаріями, написаними на будь-якому універсальному скриптовій мовою, наприклад, автоматичний планувальник завдань або бібліотека SWIG.

До скриптів також відносять багато консольні утиліти, які підтримують виконання записаної в файл послідовності команд.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.