Першим кроком пошукової оптимізації сайту є формування семантичного ядра - підбір ключових слів і фраз, за ​​якими надалі просуватиметься ресурс.

Вимоги до ключових слів

Ключові слова повинні бути:

  • релевантними, тобто відповідати тематиці сайту і інформації на конкретній сторінці,
  • популярними. Люди повинні досить часто використовувати вибрані для розкрутки сайту слова при пошуку інформації. есурс, що потрапив в ТОП-3 по словосполученню з 20 показами в місяць, не принесе бажаного трафіку,
  • конкурентоспроможними. Якщо просувати недавно створений ресурс по, наприклад, ключовим словом «Інтернет» (кілька десятків мільйонів показів на місяць), то розкрутка сайту займе не один рік і буде надмірно дорогим.

Етапи складання семантичного ядра

1. Ручний підбір. Перший набір запитів зазвичай пропонує власник сайту. Замовник повинен детально висвітлити специфіку діяльності своєї компанії, щоб оптимізатори могли підібрати слова, що характеризують дану тематику. Наприклад, для корпоративного сайту агентства нерухомості базовим набором запитів будуть: нерухомість, квартири, продаж нерухомості, оренда квартир і т.д. Потім необхідно продумати, які слова може ввести людина, що потребує ріелтерських послуг. Це можуть бути такі фрази, як «куплю квартиру в Москві», «здам приміщення під склад» та інші.

2. Аналіз за допомогою пошукових сервісів. На даному етапі попередній набір запитів перевіряється за допомогою сервісів статистики пошукових систем:

  • https://wordstat.yandex.ru/ (Яндекс)
  • https://ads.google.com/intl/ru_ru/home/tools/keyword-planner/ (Google)

Для кожного досліджуваного слова сервіси надають дані по кількості показів в місяць і пропонують великий список інших словосполучень по шуканої тематики. В результаті такого аналізу кількість ключових фраз може збільшитися до декількох сотень. З отримав переліку необхідно прибрати запити з високою конкуренцією, непопулярні і ті, за якими немає інформації на сайті.

3. Аналіз сайтів конкурентів. Сайти конкурентів з відкритою статистикою, наприклад, в LiveInternet, що знаходяться в першій десятці видачі, аналізуються на предмет переходів на них по пошуковим запитам. Знайдена інформація допоможе підібрати упущені варіанти ключових фраз і відкинути зайві.

4. Остаточний вибір. Відсіваються всі ключові слова, які не відповідають вимогам релевантності, популярності та конкурентоспроможності даного сайту. Зазвичай залишають 15-20 запитів для здійснення подальшої пошукової оптимізації сайту під Google і Яндекс і його розкрутки. Для просування інтернет-магазинів або великих порталів дане кількість може становити 50 ключових слів і вище.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.