Реєстратором домену називається організація, яка наділена повноваженнями для реєстрації нових доменів і продовження вже існуючих. Зазвичай це юридична особа, яка здійснює діяльність по реєстрації доменних імен веб-сайтів відповідно до загальних норм російського законодавства і вимогам нормативних актів Координаційного центру Росії національного домену мережі Інтернет.
Функції реєстратора домену
Кожен Інтернет-ресурс отримує унікальне доменне ім'я, також зване адресою сайту. Шляхом введення доменного імені в адресному рядку браузера користувач переходить на якийсь конкретний сайт. Завдання реєстратора полягає в привласненні сайтам доменних імен і контролі їх унікальності.
Взаємовідносини клієнта і реєстратора
Перед укладенням договору реєстратор пропонує ознайомитися з правилами надання послуг. Умови угоди зобов'язують клієнта не порушувати міжнародні і російські правила здійснення діяльності в мережі Інтернет. Після подачі заявки клієнта реєстрація домену відбувається в автоматичному режимі. Перевірку унікальності доменного імені виконує спеціальна програма.
Для початку роботи з доменом клієнт повинен підтвердити свою юридичну спроможність шляхом пред'явлення документів - загальногромадянських для фізичних осіб і державних реєстраційних для організацій.
Після отримання документів клієнта (електронних зображень або нотаріально завірених паперових копій) реєстратор передає йому права на управління доменом.
Тарифна політика
Послуги реєстратора, як правило, тарифікуються. Фіксованих цін на реєстрацію доменів не існує навіть у однієї компанії. Тарифи зазвичай залежать від того, в якій доменній зоні реєструється домен.
Конфліктні ситуації
Попередженням конфліктних ситуацій між реєстратором та його клієнтами займається Координаційний центр національного домену мережі Інтернет. Він розробляє регламентуючі документи таким чином, щоб мінімізувати протиріччя між сторонами процесу.
Виникаючі спірні питання вирішуються відповідно до норм загальногромадянського законодавства, в т.ч. що стосується захисту прав споживачів.