RSS (в перекладі з англ. Really Simple Syndication - простий збір інформації) - сімейство форматів XML, призначених для опису (трансляції) новинних стрічок, змін в блогах, анонсів нових статей на сайті і т.д. Інформація з декількох джерел в форматі RSS збирається, обробляється і надається користувачеві в зручному вигляді програмами-агрегаторами. При розкручуванні сайту RSS використовується для розширення цільової аудиторії ресурсу, анонсування відвідувачам додавання нових матеріалів, отримання додаткової маси посилань і ін.

Історія

Розробка технології RSS почалася в 1997 році. Вперше її стала використовувати компанія Netscape для наповнення каналів власного порталу Netcenter. Через 1-2 роки технологію стали використовувати для трансляції контенту такі відомі новинні сайти, як CNN, BBC, CNET, Disney, Wired, Forbes і інші. Першою офіційною версією стала RSS 0.90. Формат грунтувався на Resource Description Framework (RDF).

У 2000 році формат був розділений. Групою розробників був запропонований RSS 1.0, що базується на стандартах RDF і XML. А Дейв Вайнер з компанії «UserLand Software» опублікував RSS 0.92. Саме ця гілка отримала популярність. Результатом її розвитку стала технологія RSS 2.0, що використовується сьогодні для просування сайтів.

Область застосування

При пошукової оптимізації сайту кнопку для підписки на RSS розташовують на видному місці, щоб утримати нову і інформувати існуючу аудиторію.

Web-проект в форматі RSS називають RSS-фідом, RSS-стрічкою або RSS-каналом. Більшість сучасних браузерів, інтернет-пейджерів і поштових клієнтів підтримують RSS-стрічки (Mozilla, Google Chrome, Opera, Miranda і ін.). Існують сайти, які збирають і відображають RSS-канали: Google Reader, Яндекс.Лента, Blogines, Новотек і деякі інші.

RSS-агрегатори

RSS-агрегаторами називають клієнтські програми або веб-додатки для збору постів з експортують в формати RSS джерел в автоматичному режимі. Користувач може самостійно внести адреси цікавих йому джерел або вибрати із запропонованих агрегатором, який на вимогу або через встановлені проміжки часу перевіряє наявність оновлень.

Програмні агрегатори бувають десктопними або вбудованими в браузер, операційну систему, поштовий клієнт. Існують вузькоспеціалізовані агрегатори, наприклад, iTunes для подкастів.

Веб-додатки розташовуються на сервері. До них можна отримати доступ з будь-якого підключеного до інтернету комп'ютера.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.