«Швидкі посилання» - додаткові лінки на внутрішні сторінки сайту у видачі пошукової системи, які в кінці 2009 року ввів Яндекс ввів. Вони ведуть в ті розділи, які робот порахував найбільш корисними для користувачів, і розташовуються між заголовком і сніпетів (текстовим описом) ресурсу.
Переваги швидких посилань
Для просування сайту наявність швидких посилань на сторінці результатів має ряд переваг:
- користувачам надається більша кількість інформації: розгорнута навігація дозволяє оцінити профіль ресурсу і присутність на ньому шуканих даних,
- економиться трафік відвідувачів, які використовують повільні канали, так як точку входу можна вибрати безпосередньо зі сторінки видачі,
- завдяки привабливому тексту посилань підвищується CTR і впізнаваність ресурсу.
Рекомендації
Для розкрутки сайту важливо, щоб Яндекс коректно вибрав сторінки для показу в швидких посиланнях, так як вказати бажані розділи роботу не можна. Пошукова система дає веб-майстрам такі рекомендації для правильного визначення ботом найбільш валідних сторінок:
- ключові розділи повинні бути в одному кліці з головної сторінки,
- сайт повинен мати логічну навігацію,
- назви сторінок повинні відображати їх зміст, бути короткими і зрозумілими,
- при пошукової оптимізації сайту під Яндекс або Гугл для посилань у вигляді картинок повинен бути заповнений атрибут alt,
- для основних сторінок їх назва (наприклад, заголовок h1) має збігатися з текстом в тезі title і анкорами провідних на них внутрішніх посилань.
Управління посиланнями
За допомогою сервісу Яндекс.Вебмастер можна підтвердити або заборонити показ швидких посилань, визначених автоматично, задати їх анкор і типи сортування.
Швидкі посилання показуються тільки для сайтів на першій сторінці видачі (не більше трьох). У першого результату показується до 6 швидких посилань, у інших - до 4. Швидкі посилання можуть бути показані в 2 шпальти чи в рядок, довжина якої не перевищує 50 символів. Посилання з помилкою 404 у видачі не відображаються.