У комплексі з пошуковою оптимізацією сайту для ефективної розкрутки використовують кілька інструментів зовнішнього впливу, в тому числі просування статтями, в тексті яких розташовуються посилання на обнародувано сторінки. Даний спосіб має ряд переваг:
- зовнішні посилання розміщуються безстроково, що дозволяє сайту стабільно утримувати позиції в пошукових системах, у міру зростання тИЦ і PR сторінки-донора ростуть показники акцептора;
- збільшується цільовий трафік;
- пошукові системи не застосовують фільтри до посилань в природному оточенні, такий беклінк з тематичного сайту має більшу вагу.
Способи
Статейного розкрутка сайту може здійснюватися одним з таких способів.
За допомогою бірж статей
Біржі статей мають велику базу сайтів різної спрямованості c будь-якими показниками тИЦ і PR, простий інтерфейс, можливість використовувати фільтри для пошуку майданчиків або повністю автоматизувати процес. Через біржі статті розміщуються на платній основі. Вага посилань з тематичних сайтів на порядок вище, ніж з каталогів. Найбільш популярні біржі - Miralinks, Liex і Seozavr.
Через каталоги статей
Додавання статей в каталоги здійснюється безкоштовно. Процедуру виконують вручну або за допомогою спеціального софту (програми AllSubmitter, Article Beta, ArticleSubmitter, Публікатор і інші). Після розміщення здійснюється регулярний моніторинг обраних каталогів на предмет їх знаходження в індексі.
Шляхом обміну
Обмін статтями між власниками сайтів відбувається за взаємною згодою. Обидва ресурсу безстроково розміщують у себе статті з посиланнями на ресурси один одного.
Вибір майданчика
При виборі майданчиків для статейного просування сайту керуються такими критеріями:
- тематичність донора,
- домен першого рівня,
- відсутність посилань на сторінці на інші ресурси,
- можливість анонсування нової статті на головній сайту,
- високі тИЦ (від 100) і PR,
- гарантії постійного знаходження статті на ресурсі,
- реєстрація в великих каталогах (DMOZ, ЯК і інші),
- СДЛ (сайт для людей).
Вимоги до статті
Стаття повинна бути унікальною і відповідати тематиці площадки-донора. Якщо матеріал буде ексклюзивним зі згадуванням просувається, це дасть хороший приплив цільової аудиторії. Кращий розмір статті більше 1 000 символів, одне посилання на тисячу знаків.
Готовий матеріал необхідно оптимізувати під вимоги пошукових машин: прописати title, h, h1, description, alt до зображень, ключові слова виділити тегами strong або b. Посилання небажано розташовувати поспіль. Зазвичай один лінк веде на головну сторінку, інші - на внутрішні. Запити для оптимізації статті вибираються з семантичного ядра сайту (в залежності від цілей просування - високих і низьких тонів).