Вірусним маркетингом в інтернеті називають створення і розміщення медіавірусів - оригінальних відеороликів, flash додатків або іншого цікавого користувачам контенту. Його принцип базується на добровільному поширенні інформації людьми серед своїх знайомих в мережі.

Види вірусного маркетингу

Pass-along. Люди обмінюються рекламними повідомленнями (смішними відеороликами, оригінальними «фотожабами», «листами щастя» і т.д.) без зовнішнього стимулювання.

Incentivised viral. Цільова аудиторія у відповідь на свої дії отримує нагороду від виробника (наприклад, знижку на подальше придбання товару). Такий метод використовують для кампаній, метою яких є не тільки просування проекту, але і подальше активну участь користувачів в ньому.

Undercover. Найбільш ефективний метод просування сайту або продукту, який базується на ексклюзивності і незвичайності вірусного контенту. Зазвичай рекламний характер повідомлення завуальований.

Переваги

Використання стратегії вірусного маркетингу для розкрутки сайту має ряд переваг:

  • економічність. Необхідні одноразові вкладення в створення вірусного контенту, подальше поширення якого здійснюється безкоштовно;
  • лояльність споживачів. Посилання на цікавий ролик або статтю потенційні клієнти отримують з джерел, яким довіряють (популярні ресурси, друзі, колеги і т.д.), що формує позитивне ставлення до торгової марки;
  • відсутність обмежень. Для вірусного маркетингу можуть використовуватися методи, заборонені в традиційній рекламі, що найбільш актуально для виробників тютюнових виробів або алкоголю;
  • довготривалий ефект. Активність вірусної реклами зберігається до трьох років.

Посів вірусу

Після створення Медіавірус здійснюють його посів (початкове поширення інформації серед ЦА). Залежно від таргетингу для розміщення матеріалу використовують соціальні мережі, безкоштовні хостинги, блоги, форуми, різні спільноти і т.д. Зацікавлені користувачі поширюють вірус через служби миттєвих повідомлень (ICQ, qip та ін.), Електронну пошту, переглянути приватні повідомлення на сайтах, пости на своїх ресурсах, в коментарях до інших матеріалів та іншими способами.

Для посіву роликів використовують популярні відео хостинги, наприклад, youtube, video.mail.ru, rutube.ru, smotri.com. На кожному з них оформляють відео відповідно до своїх уподобань його аудиторії: складають заголовок, опис, вказують теги, готують картинку preview-перегляду, публікують перші позитивні коментарі і виставляють найвищі бали, щоб правильно спрямувати подальше обговорення.

Конверсія вірусного маркетингу

Поряд з пошуковою оптимізацією сайту, що просуває продукт, вірусний маркетинг дозволяє залучити ЦА на початкових етапах робіт по розкрутці ресурсу. Для аналізу конверсії проводиться збір кількісних і якісних статистичних показників.

  • Кількісні показники надають інформацію про кількість скоєних переходів, активних відвідувачів, відправлених іншим користувачам посилань, час проведений на конкретній сторінці.
  • Якісні показники - про розміщених линках на рекламне повідомлення на особистих сторінках, про згадці товарів або бренду в ЗМІ і т.д. Результативність заходів оцінюють в залежності від обсягу і характеристик залученого на сайт трафіку.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.