Сервіс Яндекс.XML дозволяє відправляти Яндексу автоматичні пошукові запити з висновком результату в форматі XML. З його допомогою веб-майстра можуть створювати на ресурсі пошук по інтернету з публікацією відповідей відповідно до власним дизайном, проводити дослідження, в тому числі що стосуються пошукової оптимізації сайтів, розробляти web-додатки, що використовують можливості Яндекс.XML.

Доступ

Щоб скористатися сервісом, необхідно:

  • бути зареєстрованим користувачем Яндекса;
  • підтвердити особистий телефонний номер. У зворотному випадку кількість запитів на добу обмежується десятьма. Дана умова не стосується веб-майстрів, розкрутка сайтів яких здійснюється через Рекламної мережі Яндекса;
  • в обов'язковому порядку зареєструвати один або кілька IP-адрес. Якщо протягом 90-діб з зазначеного IP-адреси не відправлений жоден запит, його реєстрація може бути анульована;
  • вказати авторство Яндекса при використанні XML пошуку для публікації результатів. Для цього на сторінці видачі потрібно розмістити один з типових логотипів Яндекса, який є посиланням на його головну сторінку.

Обмеження

Пошуковий XML сервер отримує запити методом POST або GET. Адреса, на який їх слід відправляти, користувач отримує після реєстрації IP. В добу може бути відправлено до 1000 запитів (до 400 символів або 40 слів кожен), в яких сумарно до 100 груп на сторінці, до 3 документів в групі, до 5 пасажів в документі, при листанню - до 100 сторінок.

Для складання запитів, необхідних для аналізу просування сайту в Яндексі, можна використовувати інтерфейс, що надається сервісом, або написати програму.

Структура запиту

Пошуковий запит <request> включає наступні елементи:

  • текст <query>, складений з урахуванням мови запитів Яндекса;
  • необхідна сортування видачі <sortby> (релевантність <rlv> за замовчуванням або час останньої зміни документів <tm>);
  • число пасажів тексту <maxpassages> зі словами, знайденими для кожного документа (до 5, за замовчуванням - 2),
  • список запитаних угруповань <groupings>, які задаються атрибутом groupby. За умовчанням здійснюється «плоский пошук» (кожна група містить тільки один документ);
  • номер необхідної при листанню сторінки <page> (за замовчуванням - 0).

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.