При атаках веб-серверів застосовується ряд методів для зараження сайтів. Одні з них базуються на дефектах протоколів, наприклад, TCP, інші використовують уразливості операційних систем, треті - програм-додатків. До потенційних загроз відносяться прості комбінації логінів і паролів користувачів, вразливість серверного програмного забезпечення, СУБД, бібліотек та інструментів.

При розкручуванні сайту ключову увагу приділяється захисту веб-сервера і, в першу чергу, безпеки його операційної системи. При виявленні вразливостей на сервері може бути встановлена ​​дистанційна консоль, що дозволяє завантажувати в систему додаткові файли або виконувати команди хакера. Деякі програми підтримують функції автоматичного додавання тегів iframe і скриптів в усі сторінки кореневого каталогу сервера, що значно погіршує результати пошукової оптимізації сайту.

Основні способи захисту ОС

Оновлення ПЗ. Для забезпечення безпеки операційної системи веб-сервера необхідно своєчасно встановлювати її останні оновлення, що багато розробників (Microsoft, Linux і ін.) Дозволяють організаціям робити автоматично або одним кліком мишки. Зломщики також прагнуть автоматизувати свої атаки, для чого використовують шкідливе програмне забезпечення, яке перебирає сервера в пошуках машини з невстановленими оновленнями.

Проводиться регулярне оновлення всього програмного забезпечення на сервері. Ті його компоненти, які не є обов'язковими (засоби віддаленого адміністрування, DNS-сервер і т.д.), в цілях безпеки відключають або видаляють. Якщо можливості деінсталювати, наприклад, службу віддалених робочих столів, немає, необхідно використовувати складні паролі і логіни для доступу. Останнє також стосується облікових записів користувачів, маршрутизаторів і комутаторів.

Антивірус. Обов'язкова вимога для веб-сервера при просуванні сайтів - наявність регулярно оновлюваного ефективного антивірусного ПО (Касперський, Доктор Web і ін.) Незалежно від використовуваної ОС. Воно в поєднанні з фаєрволом забезпечує досить надійний захист від інтернет-атак. При відсутності даної програми наявність в ОС сервера шкідливого ПО і інших інструментів злому залишиться непоміченим.

Комплексний захист. Для забезпечення максимальної безпеки веб-сервера використовують програмно-апаратні методи захисту (шифрування мережевих пакетів, брандмауери та ін.), Резервне копіювання інформації, поділ доступу до об'єктів сервера, мережеві системи для виявлення вторгнень, щоб обмежити вихідні скриптів та інші заходи.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.