Слово «трафік» зустрічається в різних областях діяльності і стосовно IT-технологій може використовуватися в декількох значеннях. Як правило, під трафіком розуміють потоки даних, які виникають при взаємодії користувачів і програмних продуктів з різними сервісами. Поняття досить широко і може застосовуватися для характеристики різних процесів, при цьому під «трафіком» можуть розумітися різні критерії оцінки, в яких слід розібратися.

Призначений для користувача трафік і його облік

Це характеристика обсягу інформації, переданої в інтернет і завантаженої з нього з комп'ютера користувача. Розрізняють вхідний і вихідний трафік, який в сукупності може використовуватися для обмеження обсягу даних в тарифних планах провайдера. Як правило, для підрахунку трафіку використовується спеціалізоване програмне забезпечення на стороні провайдера. Користувач також може встановити лічильник обсягу завантаженої та отриману інформацію для контролю та планування роботи.

Трафік на хостингу

Хостинг-провайдери при наданні тарифних планів також можуть використовувати поняття прийнятого і переданого трафіку з веб-ресурсу клієнта для його обмеження в рамках умов тарифного плану.

Трафік на сайті. Види і відмінності

Поняття слова «трафік» стосовно сайту може мати два значення.

 • Трафік на сайт як обсяг прийнятої та завантаженої з ресурсу інформації. Як правило, використовується досить рідко і не несе важливої ​​інформаційного навантаження.
 • Трафік на сайт як характеристика відвідуваності ресурсу за певний проміжок часу. Відіграє важливу роль в аналізі роботи ресурсу і поліпшення його комерційних характеристик.

Трафік відвідувачів на веб-ресурс також прийнято ділити на цільової і нецільової потік.

 • Цільовий - число відвідувачів, які цілеспрямовано зайшли на ресурс з пошукових систем або іншого джерела, тому що їм цікава тематика даного сайту.
 • Нецільової - трафік відвідувачів, які зайшли на ресурс випадково або через помилки в стратегії просування з використанням нетематичних запитів або неякісної оптимізацією сайту.

Очевидно, що для вирішення задач підвищення ефективності фінансових показників роботи веб-проекту важливо отримувати максимально цільовий трафік і не витрачати бюджет на залучення випадкових відвідувачів, які, швидше за все, ніколи не стануть клієнтами компанії, що володіє сайтом. Саме тому важливо мати можливість не тільки точно виміряти трафік, але і проаналізувати його якісні показники.

Системи аналізу трафіку на сайт

Для підрахунку і аналізу вхідного трафіку відвідувачів сайту сьогодні є безліч спеціалізованих сервісів і вбудованих інструментів систем управління контентом. Як правило, для якісного обліку і повноцінного аналізу кількості та складу відвідувачів, а також їх дій на сайті використовують саме веб-сервіси збору статистики. Працюють такі сервіси наступним чином: на сайт вставляється невеликий фрагмент коду, який відповідає за збір і передачу в систему аналітики даних про кожне звернення до сайту. Попередньо необхідно зареєструватися в такій системі і отримати програмний код для вашого ресурсу. При цьому створюється кабінет користувача з доступом до зібраної статистики та інструментам для аналізу трафіку.

Найбільшою популярністю серед таких систем у власників ресурсів і оптимізаторів користуються сервіси «Яндекс.Метрика» і GoogleAnalytics. Обидва ці сервісу за певних розбіжностей в зовнішньому вигляді і наборі інструментів дозволяють не тільки точно порахувати число відвідувачів, а й дати інформацію про:

 • діях відвідувача на сайті,
 • повторних відвідинах,
 • показнику відмов,
 • часу знаходження на сайті,
 • числі внутрішніх переходів,
 • якісним складом відвідувачів за кількома критеріями аналізу,
 • жерелами переходу на сайт,
 • виконаним діям.

Ці дані дуже важливі для поліпшення фінансових показників роботи ресурсу та оптимізації рекламного бюджету на різні канали залучення цільових відвідувачів. В сучасних умовах високої конкуренції комерційних ресурсів без грамотного використання інструментів аналітики трафіку на сайт практично неможливо говорити про успішне і оптимальному за вартістю і часу просуванні ресурсу. Дані також використовуються для вивчення різних каналів трафіку для оптимізації рекламного бюджету і поліпшення внутрішньої структури ресурсу для підвищення його конверсії.

Як стати клієнтом GoToTOP?

Для замовлення стратегії в Львові або Львівській області просто заповніть заявку. Менеджер по роботі з клієнтами зв'яжеться з вами і підготує персональне комерційну пропозицію performance-marketing агентства GoToTOP, складене з урахуванням ваших цілей і можливостей.

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних, захищених політикою конфіденційності та оброблюваних для виконання вашої заявки.