При роботі з контекстною рекламою все стикаються з величезною кількістю термінів і абревіатур, заплутатися в яких непідготовленій людині дуже просто. Щоб полегшити «тернистий шлях» до бажаного результату, ми склали словник основних термінів контекстної реклами.
Автор: Автор: Олеся Ігнатова, провідний спеціаліст з контекстної реклами GoToTOP
Базові терміни
1. Ключові слова
Ключові слова - це запити, за якими будуть показуватися оголошення контекстної реклами. Наприклад, якщо людина введе в пошуковому рядку фразу «купити червоний стіл», він побачить оголошення тільки тих рекламодавців, які розміщуються по даному запиту.
2. Семантичне ядро (СЯ)
Семантичне ядро (СЯ) - список всіх ключових слів (запитів), за якими рекламні оголошення будуть показуватися користувачам. Семантичне ядро має повністю відображати тематику і структуру вашого сайту.
3. Мінус-слова
Мінус-слова - слова і словосполучення, на запити з якими оголошення показуватися не буде. Наприклад, якщо до фрази «тепла підлога» додати мінус-слово «гараж», то реклама не буде показуватися по запросу «тепла підлога в гараж».
4. Бюджет на рекламну кампанію (РК)
Бюджет на рекламну кампанію (РК) - грошова сума, яка витрачена або буде витрачена на рекламу оголошень у видачі пошукових систем.
5. Бюджет на день або на тиждень
Бюджет на день або на тиждень - обмежена сума, яка буде витрачена на рекламу оголошень у видачі пошукових систем за день або за тиждень.
Геотаргетинг
Геотаргетинг - метод показу рекламних оголошень з урахуванням географічного положення користувачів. Наприклад, якщо налаштувати геотаргетинг на Львів, рекламу побачать тільки ті, у кого в браузері в місці розташування вказана Львів.
7. Тимчасової таргетинг
Часовий таргетинг - метод показу рекламних оголошень в певний час і в певні дні тижня. Наприклад, якщо налаштувати показ оголошень з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00, користувачі побачать оголошення тільки в цей час.
8. Місце розміщення
Місце розміщення - рекламний блок на сторінці, де показується оголошення. Наприклад, над результатами видачі, під результатами видачі або праворуч від неї.
9. Статична рекламне оголошення
Статична рекламне оголошення - оголошення, яке пише фахівець. Щоб скорегувати його зміст, буде потрібно вручну змінювати текст і вносити зміни в систему.
10. Динамічне рекламне оголошення
Динамічне рекламне оголошення - оголошення, які формує рекламний майданчик на підставі змісту сайту або наданої інформації. При внесенні змін на сайт система автоматично складе нові оголошення. Але не завжди все тексти формуються коректно. Щоб уникнути непередбачених ситуацій, краще все перевіряти ще раз.
11. Рекламна мережа Яндекса (РМЯ)
Рекламна мережа Яндекса (РМЯ) - тематичні майданчики, на яких розміщуються рекламні блоки Яндекс.Директа. Наприклад, Яндекс.Новости, Avito і т. Д. Оголошення підбираються автоматично для кожного користувача відповідно до його інтересами і змістом сторінок сайту.
12. Контекстно-медійна мережа Google (КМС)
Контекстно-медійна мережа Google (КМС) - тематичні майданчики, на яких розміщуються рекламні блоки Google AdWords. Наприклад, YouTube, Gmail і т. Д. Система автоматично підбирає сайти, які за тематикою збігаються з рекламним оголошенням. При демонстрації пропозицій також враховуються і інші фактори: настройки рекламної кампанії, характеристики цільової аудиторії тощо.
13. Унікальний відвідувач (унікум)
Унікальний відвідувач (унікум) - користувач, який вперше відвідав сайт протягом певного часу або дані про відвідування якого не збереглися на інтернет-ресурсі.
14. Цільовий відвідувач
Цільовий відвідувач - користувач, який зацікавлений в покупці пропонованих вами товарів або послуг.
15. Покази
Покази - число показів конкретного рекламного оголошення зацікавленим користувачам.
16. Кліки
Кліки - кількість натискань на оголошення.
17. CTA (Call To Action)
CTA (Call To Action) - заклик користувача до дії. CTA використовується в текстах рекламних оголошень, щоб привернути увагу відвідувача і стимулювати його до вчинення цих дій. Наприклад, перейти на сайт, зателефонувати, оформити замовлення тощо.
18. UTM-мітка
UTM-мітка - це додаткові параметри, які додаються до URL цільової сторінки і дозволяють передати в системи аналітики (Яндекс.Метрика, Google Analytics і т. Д.) Інформацію про переходах по цих посиланнях. Наприклад, ви можете передати в Яндекс.Метрику дані про те, що користувач перейшов на сайт за конкретною ключовою фразою.